لیگ برتر فوتبال| جدال دایی و قلعه‌نویی درون گیم سرنوشت‌ساز سپاهانی‌ها/ دربی قعر جدولی‌ها درون مسجدسلیمان- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌و‌ششم لیگ برتر فوتبال که روز گذشته با تساوی بدون گل ذوب‌‌آهن و پرسپولیس و برتری یک بر صفر استقلال برابر ماشین‌سازی شروع شد، امروز (پنجشنبه) با دو ملاقات پیگیری می‌شود که هر دو مسابقه از حساسیت‌ بسیار زیادی برخوردار هست. درون زیر نگاهی به این دو گیم می‌اندازیم.

* سایپا سپاهان
فارغ از جایگاه دو تیم درون جدول، جدال علی دایی و امیر قلعه‌نویی به خودی خود تمام ویژگی‌های یک گیم جذاب را دارد. دو مربی با سابقه و سابق تیم ملی درون حالی به مصاف هم خواهند رفت که شاید نتیجه این گیم ازبرای سایپایی‌ها چندان حائز اهمیت نباشد، ولی شاگردان قلعه‌نویی را می‌تواند درون جمع مدعیان نگه دارد.

سپاهانی‌ها که با شکست هفته گذشته مقابل استقلال امیدشان ازبرای قهرمانی درون این فصل کم‌رنگ شد، با تساوی روز گذشته پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن و برتری استقلال برابر ماشین سازی محکوم به پیروزی هست.

سایپایی‌ها نیز که مقابل تیم‌های مدعی استقلال و تراکتورسازی نتایج خوبی کسب کرده بودند، هفته گذشته برابر پرسپولیس شکست خوردند و الان باید به مصاف ضلع چهارم تیم‌های مدعی لیگ بروند. شاگردان علی دایی با ۳۱ امتیاز و یک گیم کمتر نسبت به سایر تیم‌ها درون رده هفتم جدول قرار دارند و درون صورت برتری درون این گیم با یک پله صعود به رده ششم جدول خواهند رسید و باید منتظر نتیجه ملاقات فولاد باشد.

*نفت مسجد سلیماناستقلال خوزستان

جدال قعرنشینان با چاشنی بازگشت فیروز! دو تیم قعر جدولی نفت و استقلال خوزستان که به همراه سپیدرود مثلث تیم‌های درون منطقه سقوط لیگ را تشکیل داده‌اند، این هفته درون حالی به مصاف هم می‌مسیر که شاید با شکست درون این گیم حکم سقوط‌ استقلالی‌های اهواز به لیگ پایین‌تر امضا شود. شاگردان محمد علوی که میهمان مسجد سلیمانی‌های رده چهاردهمی هستند، با ۱۰ امتیاز درون قعر جدول قرار دارند و درصورتیکه بتوانند درون این گیم دست‌ پُر از زمین خارج شوند،‌ تا حدودی امیدهای بقا را زنده نگه خواهند داشت.

درون آن سوی میدان فیروز کریمی که پس از برکناری علیرضا مرزبان هدایت نفت را برعهده گرفته، تنها پس از دو روز تمرین با این تیم، هدایت مسجد سلیمانی‌ها را درون این گیم حساس برعهده خواهد داشت. نفت که با ۱۹ امتیاز درون رده چهاردهم جدول قرار دارد، سپیدرود ۱۸ امتیازی را پشت سر خود می‌بیند و شاید لغزش درون هفته‌های باقی‌مانده لیگ به قیمت سقوط این تیم تمام شود. موضوعی که می‌تواند جذابیت‌های این گیم را بیش از پیش کند و به نوعی جدال شش امتیازی ازبرای هر دو تیم محسوب می‌شود.

به گفته تسنیم برنامه ادامه مسابقات هفته بیست‌وششم به شرح زیر هست:

پنجشنبه – ۲۹ فروردین ۹۸
* سایپای تهران – سپاهان اصفهان، ساعت ۱۹، ورزشگاه شهدای شهرقدس
داور: وحید کاظمی، کمک‌ها: علی دودانگه و حمیدرضا کنعانی

* نفت مسجدسلیمان – استقلال خوزستان، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه شهیدبهنام محمدی مسجدسلیمان
داور: علی صفایی، کمک‌ها: محمدرضا منصوری و محمدعلی پورمتقی

جمعه – ۳۰ فروردین ۹۸
* تراکتورسازی تبریز – پیکان تهران، ساعت ۱۷ ، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
داور:  موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: قهرمان نجفی و براتعلی مولوی

* پارس جنوبی جم – سپیدرود رشت، ساعت ۱۹، ورزشگاه تختی جم
داور: کوپال ناظمی، کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدی و ایوب غلامزاده

* نساجی مازندران – پدیده مشهد، ساعت ۱۶، ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر
داور: محمدحسین زاهدی‌فرد، کمک‌ها: علی میرزابیگی و عسگر محمدی

* فولاد خوزستان – صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۷:۳۰، ورزشگاه اختصاصی فولاد اهواز
داور: روح‌الله شریفی، کمک‌ها: محمد عطایی و اسد حاج‌محمدی

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *