آخرین اخبار : 

درمان با ارتودنسی نامرئی چگونه است؟


برخی از مزایای ارتودنسی نامرئی در ادامه آورده شده اند:

این ردیف کننده‌ها نامرئی هستند.
آن‌ها متحرک هستند.
می‌توانید در طول درمان هر چه خواستید بخورید یا بنوشید.
مشکلی برای مسواک زدن یا کشیدن نخ دندان نخواهید داشت.
این ردیف کننده‌ها راحت بوده، و به دلیل عدم وجود هر گونه فلز، در طول درمان باعث خراشیدن دهان نمی‌شوند.
زمانی کوتاه‌تری را در مطب پزشک برای تنظیم دستگاه ارتودنسی صرف خواهید کرد.
آن‌ها به شما امکان می‌دهند تا تمام مراحل درمان ارتودنسی نامرئی را ببینید.
از آنجا که نه سیمی جدا می‌شود و نه براکتی می‌شکند، احتمال بروز وضعیت اورژانسی در زمان استفاده از این وسایل خیلی کمتر است.
مواد مورد استفاده در آن‌ها بی‌خطر و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و مشکل حساسیت به فلزات را نیز ندارند.
در ارتودنسی نامرئی از یک سری ردیف کننده‌های نامرئی، متحرک و راحت استفاده می‌شود که هیچ کس متوجه وجود آن‌ها روی دندان‌هایتان نمی‌شود. بنابراین، علاوه بر بعد از درمان، در طول آن نیز می‌توانید بیشتر بخندید.

درمان با ارتودنسی نامرئی چگونه است؟
این ردیف کننده‌ها را حدوداً دو هفته استفاده خواهید کرد و آن‌ها را تنها هنگام خوردن غذا و نوشیدنی‌ها، مسواک زدن و نخ کشیدن از دهان خارج خواهید کرد. همچنان که ردیف کننده‌های بعدی را جایگزین ردیف کننده‌های فعلی می‌کنید، دندان‌هایتان نیز کم کم و هفته به هفته حرکت می‌کنند، تا جایی که کاملاً صاف شده و در وضعیت نهایی خود قرار می‌گیرند. برای اطمینان از این درمانتان طبق برنامه‌ پیش می‌رود، هر شش هفته یک بار به ما مراجعه خواهید کرد. کل درمان به طور متوسط ۹ تا ۱۵ ماه طول کشیده و در این مدت به طور متوسط از ۱۸ تا ۳۰ ردیف کننده استفاده می‌شود.

ارتودنسی نامرئی می‌تواند روش بی‌نظیری برای صاف کردن دندان‌ها و ایجاد یک بایت بی‌نقص برای بیماران باشد، که البته این موضوع به نوع مال اکلوژن بیمار بستگی دارد. باید توجه داشت که ارتودنسی نامرئی تکنیکی است که دائماً در حال تکامل بوده و نیازمند آن است که ارتودنتیست یا دندانپزشک درک کاملی از حرکت دادن دندان‌ها با استفاده از یک دستگاه متحرک داشته باشد.

ارتودنسی نامرئی برای رفع هر مشکلی مناسب نبوده، اما یک متخصص مجرب می‌توانند مشکلات بیشتری را با استفاده از آن رفع کند.